пам’ятник Данилу Галицькому.
Італійське подвір’я в палаці Корнякта.
Переповідають, що, як знатна і впливова людина, Корнякт не смів порушити правило рівних можливостей: не смів мати кам’яницю на площі Ринок більшу трьох вікон фасаду. Й лише діставши дворянський титул від польського короля, він здобув спеціальний дозвіл на будівництво кам’яниці з шістьма вікнами.
Будинок настільки розкішний, що у XVII ст. його придбав польський король Ян III. Саме в цьому будинку між Польщею і Росією було підписано так званий «Вічний мир».
Сьогодні в цій будівлі розмістився відділ історичних коштовностей Львівського історичного музею, в якому з-поміж іншого можна оглянути «королівські зали».
Чорна кам’яниця.
Унікальною пам’яткою архітектури Львова є Чорна кам’яниця — будинок на площі Ринок. Збудований у 1577 році у стилі ренесансу, він є візитною карткою міста.
Зводили будівлю італійські архітектори Петро Барбон і Павло Римлянин. Первісно вона не була чорною: збудована була із піщаника. На початку XX ст. її фасад виклали діамантовим рустом. І лише в XX ст. її перефарбували в абсолютно чорний колір, що додало будівлі особливого шарму.
Чорна кам’яниця, фрагмент.
У XVII ст. кам’яницю оздобили скульптурами та аттиком, пізніше її фасад прикрасили орнаментами і сюжетною різьбою.
З 1928 року в Чорній кам’яниці відкритий музей історії міста.
каплиця Боїмів.
Первісно барельєфи були білими, але з часом потемніли
Каплиця Боїмів — унікальна пам’ятка сакральної архітектури. Втілюючи в собі подихи пізнього ренесансу, споруда не має аналогів у європейській архітектурі.
Збудована в 1615 році, каплиця мала прикрашати родинну усипальницю львівських вельмож Боїмів. Вона має квадратну форму, зі стінами, строго орієнтованими за сторонами світу, і увінчана банею та куполом. На куполі біля хреста розміщена фігура Ісуса Скорботного — мало розповсюдженого в християнській іконографії образу Христа.
Найбільшу увагу каплиця Боїмів привертає західним фасадом, щедро декорованими кам’яними рельєфами на біблійні сюжети. Досить незвичайним є інтер’єр склепу.
Розташована каплиця Боїмів на площі Катедральній. Влітку вона відкрита для відвідування, як відділ Львівської картинної галереї.
церква св. Параскеви із села Стоянів.
Незвичайна пам’ятка народної архітектури «завітала» до Львова із села Стоянів (Львівська область) — це дерев’яна трибанна церква XIX ст., що має назву Святої Параскеви.
Збудована церква у 1822 році. У 1970-ті роки її хотіли знищити. Проте зусиллями небайдужих цю пам’ятку народної архітектури зберегли і перевезли до Львова. Зараз церква реставрована, щонеділі і щосереди в ній проводяться богослужіння.
Збудована церква у 1822 році. У 1970-ті роки її хотіли знищити. Проте зусиллями небайдужих цю пам’ятку народної архітектури зберегли і перевезли до Львова. Зараз церква реставрована, щонеділі і щосереди в ній проводяться богослужіння.
У Львові церкву св. Параскеви можна оглянути в «Шевченківському Гаю» — музеї народної архітектури і побуту, що на Чернечій горі.
Немає коментарів:
Дописати коментар