Тема уроку: Передача в холодній гамі стану природи
„Зимовий день".
Мета уроку: Вчити дітей прийомам і методам
художнього відтворення образів навколишнього середовища, користуючись технікою
монотипії та малювання пальчиком. Розвивати вміння бачити в різноманітних
лініях, плямах, в заданій кольоровій гамі задуману композицію(зимовий пейзаж),
вміння малювати пальчиком. Формувати охайність, самостійність, бажання
створювати прекрасне навколо себе.
Наочність: Репродукції картин художників за
темою. (Картини „Різдвяна ніч")
Обладнання: Папір, гуаш, вода, пластмасова пластина,
мило, паличка - трубочка, серветка.
Хід уроку
1.
Організаційна частина уроку.
Ми
починаємо.
Урок
творчості.
Правило
уроків малювання:
Успіх
картини залежить від кольорового поєднання, кольорової гри.
•
Повторення про кольори:
- основні
похідні
· · · · · ·
- теплі холодні
…….. …….
дарує
сонце породжує зима
2. Жанри
образотворчого мистецтва:
Пейзаж,
портрет, натюрморт.
•
Визначення жанру картини:
Загадка
Ось
природа перед вами
Луки,
поле, степ і сад.
Ця
картина неодмінно
Називається
ПЕЙЗАЖ.
2.
Вступна бесіда Вивішується картина Г.
Попова "Різдвяна ніч"
а)
Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить нашу уяву. Почуття прекрасного
вирує у нашому серці, але як непросто їх висловити - не вистачає слів. Тоді ми
беремо фарби, пензлик та аркуш паперу і всі почуття передаємо на малюнках.
(Розгляд
картини, малюнків).
б) Вірші
про зиму
- Якими
кольорами передано зиму, поспостерігайте.
Чудо-сани
прилетіли
Скакуни в
тих санях білі.
В санях
тих сидить цариця -
Білокоса,
білолиці.
Рукавом
махає
Сріблом
все вкриває.
Усі
дерева в інеї -
У білому,
у синьому.
І світ
увесь у інеї -
У білому,
у синьому.
Срібні
дерева, срібне гілля
Сріблом
пухнастим вкрита земля.
- Яку
зиму уявили?
3.
Оголошення теми та мети уроку.
- Малюємо
картину холодної зими "Зимовий день" - передача стану природи в
холодній гамі.
- Який
основний колір нашої картини? (Синій колір - колір зими, холоду, стужі).
Фізкультхвилинка.
4. Робота
над створенням картини
а)
Проблемні ситуації:
• Ви
підійшли до вікна, яке заморозив мороз. Що вам хочеться зробити, і ви робите?
(малюєте пальчиком).
• Хто з
вас малював на вологому піску. Чим? (пальчиком).
• Випав
пухнастий сніг, перед вами біле полотно. Що ви починаєте робити? (малювати).
-
Зверніть увагу - на столах відсутній пензлик. Картину малюємо пальчиком.
б)
Допоміжний матеріал на урок: фарби, палітра, вода, серветка, трубочка.
Працюємо
з гуашшю.
Акварельні
фарби змочуються водою. Гуашеві фарби розводяться водою.
в)
Поетапна робота над малюнком. (кадрова демонстрація малюнка).
•
Поставили кляксу.
Роботу
почну з теплого кольору.
Іноді
трапляються неприємності з фарбою, більше набрали фарби - клякса.
•
Роздмухування кляксни - дерево, кущ. Розгляд утвореного предмета.
Монотипія
- повтору не буває. Порівняння робіт дітей.
• Зміна
кольору - сніговий покрив. Пальчиком зручно працювати над просторовою частиною
картини.
•
Додаткові об'єкти малюнка: ялинка, дерева, будівлі, стан неба, сніг на дереві.
5.
Підсумок уроку
Демонстрація
робіт, аналіз, почуття, які викликають картини.
Хвилинка
виразного читання.
Немає коментарів:
Дописати коментар